Evet sevgili okurlar.

Sizce romantik bir eş mi yoksa bir kütük mü ?

Sakın bunu okurken ‘’Ayyyyyy tabiki romantik bir eş.’’ demeyin. Işınlanmayı bulup size kütük hediye ederim. Çünkü biz tuhaf yaratıklar olarak insanlar , içten içe ruh eşimizi değil de ruh öküzümüzü bulmayı bekleriz.

Peki siz romantik misiniz ?
Genellikle kendi kişiliğimizden farklı kişiliğe farklı özelliklere sahip insanlarla ilişki yaşamanın daha uzun sürdüğünü düşünürüz.

Savunmamız bellidir. ‘’Zıt kutuplar birbirini çeker. ‘’

sizce romantik bir sevgili mi yoksa bir kütük mü

Hayır..

Aslında zıt kutuplar her zaman birbirini çekmez. Hatta farklı kişiliğe sahip olan çiftlerin ilişkilerinin çok uzun sürmediği araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Evet, çiftler arasında her konuda sonsuz uyum söz konusu değildir. Ancak , kişiliği tamamen farklı insanların uzun süreli romantik ilişki sürdürebilmeleri risklidir. Benzerlikler ilişkilerin daha uzun sürmesine yol açıyor.

İlişkilere dair yapılan birçok araştırma incelendiğinde ortaya şu sonuçlar çıkıyor:

‘’Ben şu tipi severim ‘’ diye birşey yok.

Yapılan araştırmalar güzellik algımızın sabit değil değişken olabileceğini gösteriyor.

‘’Zıtlar her zaman birbirini çekmez. ‘’

Çiftlerin bazı özelliklerin ortak olmasının yararları olduğu düşünülüyor. Yani zıtların birbirini çektiği tezi tamamen doğru değil. Bu özelliklerin bazıları kendi kişiliğinizden bağımsız olarak, herkesin partnerinde isteyebileceği, uyumlu olmak, fazla sinirli olmamak , fazla kıskanç olmamak gibi popüler özelliklerdir.

Ancak bazen de bir partnerdeki en iyi özellikler, kişinin kendi karakterine göre değişebilir.

Örneğin, fazla bağlanmaya yatkın, terk edilme kaygısı olan kişiler, benzer özelliklere sahip bir partner ile daha tatmin edici bir ilişki yaşayabilir.

Ancak bazen de kendi karakterinizin başka bir insanda aynen yansımasını görmek itici olabilir. Örneğin insaf ve sorumluluk duygusu eşlerden birinde fazla ise diğerinde bu özelliğin daha az olmasının ilişkiyi dengeleyeceğini gösteriyor araştırmalar.

Romantik olmayan bir kütük mü istiyorsunuz ?

Neden ?

Bu soruya cevap bulma çabamız ,aşık olduğumuzda bedenimizde beliren tanımlayamadığımız duyumsamalarımız, aşık olmakla bedenimizin her yanına yayılan karmaşık duygu seli yıllardan beridir bilim insanlarının anlamlandırmaya çalıştığı durumlardır.

Bu sebeple romantik bir eş ya da bir kütük istiyor olsanız dahi bu soruya net bir cevap verebilmemiz mümkün değil.

Peki aşık olduğunuzda nasıl hissediyorsunuz ? Ya da aşık olmak ile bağdaştırabileceğiniz duygularınız neler ?

İlk alınan cevap genelde şudur ;

‘’Kalbim yerinden çıkacak.’’

Akla gelen ilk şeyin göğsümüzden fırlayacak olan ‘’kalbimiz‘’ olması bir tesadüf değil . Ancak aşkla ilgili yapılan bilimsel araştırmalar kalbimizi bu denli yoldan çıkaran şeyin beyin olduğu konusunda hemfikir.

Kısacası, toplumumuzda dile getirildiği gibi kalbin olduğu yerde beyin ortamı terk etmez.

Hatta bir kenara çekilip kölesi yaptığı kalbi istekleri doğrultusunda yönlendirmeye ve şekillendirmeye devam eder.

Sizin de beyniniz kalbinizi yönlendirdi ve aşık mı oldunuz. O zaman hem kalbinizin hem de beyninizin birşey yapmasına gerek yok. Bize bırakın. Sizin için mükemmel bir ‘’Sevgi Gösterisi ‘’ filmi hazırlayalım.

https://www.hediyevideo.com adresinden sipariş formunu doldurun ve siz de aşkınızı en sıradışı şekilde haykırın.

Önce kendinizi sevin ve AŞKLA KALIN.. Daima.

Köy Yumurtası…

WhatsApp Destek