Sevgiliye Video ürünlerinde fon müziği, o filmin ruhunu yansıtan, etkileyiciliğini artıran en önemli hususlardan biri.

Fon müziği seçimi öyle önemli bir nokta ki, filminizin etki oranını direkt etkiliyor.
Hediye Video ürünleri kişiye özel video ürünleri sınıfında. Bu da seçilen fon müziğinin ana öneme sahip etkenlerden biri olduğu anlamına geliyor.

Sevgiliye Videolarınızda seçeceğiniz fon müziklerinin aşağıdaki kriterlere uygun olması, kişiye özel videonuzu daha etkileyici hale getirecektir.

etkili fon müziği seçimi

**Aşk Filminize seçeceğiniz fon müziğinin GÜNCEL olması önemli değildir. Hediye Video müşterilerinin genel olarak müzik seçiminde yaptığı en büyük hata, sevgiliye video siparişi verdiği zaman diliminde en çok dinlenen ve ünlenen şarkıyı fon müziği olarak seçmesi. Bu doğru değil! Çünkü isme özel videolarda önemli olan müziğin popülaritesi değil, o sevgiliye video’nun ruhuna uygun olmasıdır. Yani aşk filminiz için seçeceğiniz fon müziğinin çekimlerin ruhuna uygun olarak seçilmesi çok önemli.

**Sevgiliye Video müşterilerinin fon müziği hususunda hataya düştüğü bir diğer nokta ise; ağır tonda ilerleyen fon müziklerini seçmek. Hediye Video ürünü, kişiye özel bir video hediyesidir. Sizi tanımayan yüzlerce insan, sırf siz daha mutlu olun diye kamera karşısına geçerek, mutluluğunuz için çaba sarf ederler. Üstelik bu çabayı hiçbir karşılık almadan, tamamen gönüllü olarak yaparlar. Dolayısıyla çekime katılan insanlar, sizi mutlu edeceklerini düşünerek, güler yüzle ve enerjik bir şekilde okurlar replikleri. Bu hareketli, enerjik, güler yüzlü ve hayat dolu ifadelerin arkasına ağır tonda ilerleyen fon müziklerini koyarsak müziğin ve repliklerin uyum ve ahenk içinde olmadığı, yeterli etkinin alınmadığı bir sevgiliye video alırsınız. Buradan anlaşılması gereken şu; kişiye özel videolarda elinizden geldiğince, hayat enerjisi, yaşama sevinci yayan fon müziklerini seçmeniz. Çok ağır tonda ilerleyen fon müzikleri filmin vermek istediği etkiyi, uyandırmak istediği duygu yoğunluğunu uyandırmayacaktır.

**Bir üstteki kritere bağlı olarak, kişiye özel videonuzda seçeceğiniz fon müziğinin, hareketli ancak dokunaklı olmasına özen göstermelisiniz.

**Bir diğer kriter, aşk filmi müşterilerinin, sevgiliye videolarına müzik eklemek istedikleri zaman, bunu müziğin türüne göre yapmaları. Arabesk, Pop, Rock, Fantezi, Halk, Rap ya da Sanat Müziği… Hiç fark etmiyor. Çünkü hangi müziğin, o zaman aralığında yapılan çekimin ruhuna uygun olduğu belirlenemez. Bu ancak çekimler bittikten sonra belirlenebilir. Bu noktada uygun bir çözüm olarak biz hediyevideo.com ekibi olarak Sevgiliye Özel Video müşterilerine tavsiyemiz, bize bırakmanız. Videolarınızda fon müziği seçimini bize bırakırsanız, arkadaşlarımız çekimlerinizin ruhuna göre en uygun fon müziklerini kullanacaklardır. Ancak, bu durum beraberinde başka bir çözümü de getiriyor. Diyelim ki, Kişiye Özel olarak hazırlanmış videonuzda, bizim tarafımızdan seçilen fon müziklerini beğenmediniz. Korkmayın! Ürünü online olarak aldığınızda, sevgiliye sürpriz olarak hazırlanan videonuzu izledikten sonra, seçilen fon müziklerini beğenmezseniz, 48 saat içinde değiştirebilirsiniz. Böylece, hem bir seçim telaşını atlatmış, hem de çekimleri gördükten sonra Hediye Video’nuzun ruhuna en uygun fon müziklerini daha kolay seçmiş olacaksınız.

Unutmayın, her şey sevgiliye hediye video ürününüzün daha etkili bir sonuç vermesi için. Bu önerileri kulak arkası etmemeniz de fayda var.

AŞKLA KALIN 🙂

(www.hediyevideo.com Ekibi)

WhatsApp Destek