Evet sevgili okurlar.

Size mükemmel bir konu ile geldim. Erkekler yalancı mıdır ?

Cem Yılmaz demişti bir aralar. Don mu ? Hangi don ? Ha şu içe giyilen mi ?

İşte erkeklerdeki maksimum yalan söyleyebilme kapasitesi.

erkekler yalancı mıdır

Don mu ? Hangi don ?

Yalancı yalan söylemeyi huy edinmiş kimselere denir. Bizim anlayacağımız dilden yalan söylemeyi beceremeyen kişilere denir. Becerebilmiş olsaydı yalancı olmazdı değil mi ?

Neden yalan söyleriz ?

Birçok psikoloğun yaptığı araştırmaya göre herkes yalan söyleyebilir. Fakat altında yatan nedenler değişiklik gösterebilir.

Yalan söylemenin birden çok sebebi olabilir. İyi hissetmek, eleştiriden kaçmak, gerçek söylendiğinde yaşanacak cezadan çekinmek, başkaları tarafından onaylanma ihtiyacı , gerçekten zarar göreceğini düşünmek ya da çıkar sağlamak olabilir. Kimi kişiler sohbetlerine
renk katmak için ya da gerçeği söylediğinde çözümsüz kalacağını hissettiğinde beyaz yalan dediğimiz yani çıkarı olmayan yalan söylerken kimi kişiler fayda elde etmek amacıyla yalan söyler.

Peki yalan ile zeka arasında bir ilişki var mıdır ?

Kesinlikle. Yalanın bile en iyisini söylemek zeka gerektirir.

Yine sevgili ruh öküzümden bir örnek vereyim. Sigara içmemesi gerektiği halde içiyor ve içmiyorum diye yalan söylüyor. Bir gün bu yalanı söylediği biri; ”… sen sigara mı içiyorsun? “diye sordu ve sevgili ruh öküzümün verdiği cevap; ‘’ Sigara mı? Ne sigarası ya? Ne işime
yarayacak sigara? ‘’

Don mu? Hangi don meselesine döndük bir anda.

Evet herkes yalan söyler ama erkekler yalancıdır. Çünkü erkekler yalan söylemeyi beceremez ve neredeyse her defasında yakalanır. Bu sebeple yalancıdır erkekler.

Kadınlar ? Kadınlar yalancı mıdır ?

Haşaaaaa. …

Kadınlar ne derse doğrudur. Doğru olmak zorundadır. Aksini düşünemezsiniz bile. Sizi buna inandırır. Bu sebeple kadınlar yalancı değildir. Çünkü yalanı öylesine mükemmel söyler ki bir kadın, doğru bildiğinizi unutur ve ona inanırsınız. Yalan söylemek zeka işidir demiştik.

Kadınlar da zekidir.

Sizce yalan, birey kendisine ya da çevresine zarar verir mi ?

Fazlasıyla.

Beyaz yalan olsa da mı ? dediğinizi duyar gibiyim. Evet beyazı da , pembesi de, moru da, siyahı da… Renkleri bahane edip yalan söylemeye bayılıyoruz ama bir de sonucu var bu yalanların değil mi düşünmemiz gereken…

Yalan söyleyen bireyin saygınlığı onuru, kendisi için de toplum için de zedelenir.

Sürekli yalan söyleyen birinin özgüveni tükenir ve toplumla barışık bir birey olamaz.

Yalan alışkanlık yapar ve yalan söyleyen bireye kimsenin güveni kalmaz.

Yalan aile ilişkilerini yıkar.

Yalan söyleyen insan hem kendisine hem yalan söylediği kişilere zarar verir.

En kötüsü de ne biliyor musunuz ?

Devamlı yalan söyleyen ve bunu davranış haline getiren kişi bir süre sonra gerçeklik algısında da kayıplar yaşamaya başlar. Söylediği yalanlara kendi de inanmaya başlar ve bu reel dünyadan ayrılışın – beynin kafatasını terketmesinin – başlangıcıdır.

Yalan söyleyen birey kendisine olan saygıyı yitirir.

En güzeli doğruları söyleyip mutsuz olmak.. Sizlere bu cümleyi kurarken beyaz bir yalan söylemiş olabilirim. Ama yalan kötü şey.
Erkekler, size de yalan söylememeniz için mükemmel bir tavsiye. Kadınınızın her dediğine haklısın hayatım demeniz yeterli. Bunu söyleyin ve susun. İşte uzun ilişkinin sırrı. ‘’ Haklısın hayatım.’’

Hem yalan söyleyen insan kendisini sevmez. Kendini sevmeyen insan bir başkasını nasıl sevsin ki ?

Yalan söylemeye çalışıp yakalandıysanız da hiç üzülmeyin. Biz burdayız. ‘’ Hediye Video’’ .

Sizin için hemen bir Af Ve Barışma filmi hazırlayabiliriz. Hem de Af ve Barışma modelinde başarı oranımız tam olarak %95…

https://www.hediyevideo.com/siparis-formu adresinden sipariş formunu doldurun ve siz de aşkınızı en sıradışı şekilde haykırın.
Önce kendinizi sevin ve AŞKLA KALIN. Daima..

Köy Yumurtası…

WhatsApp Destek