Yaşamımız boyunca rahat ve kaliteli bir hayata sahip olmak için ilk olarak çalışmamız gerekiyor. Devlet ne kadar imkanlar sağlasa da, bazen bu imkanlar yetersiz oluyor ve herkese bu imkanlar sağlanamıyor. Yurt dışı bu konuda oldukça ilerlemiş durumda, fakat bizim insanımız da çalışmayı seven ve başarıyı elde etmekten gurur duyan bir millettir. Bir işyerinde çalışmaktansa, bir işe sahip olmak herkesin hayallerinde yer alıyor. Kimileri küçük şirin bir dükkan sahibi olmak isterken, kimileri ise bir marka olmak istiyor. Renkler ve zevkler tartışılmaz sözü, tam da buna uyumlu gibi görünüyor.

NE ÜZERİNE İŞ KURMALIYIZ?

Öncelikle kuracağınız iş ilgi alanınız olması gerekiyor. Daha sonrasında piyasasına göre değerli ve sürekli kazancınızı döndürebileceğiniz bir iş olması gerekiyor. Günümüzde kadınlar için genellikle tekstil ve güzellik salonları vazgeçilmez bir halde, ilgi alanınız ve deneyiminiz var ise sizler de bir iş ve işyeri sahibi olabilirsiniz. Erkekler için bir çok sektör bulunuyor, ancak sıcak paranın olduğu her iş kazandırıcı ve caziptir. Örneğin bir araç galerisine sahip olmak ya da araç tamir işine sahip olmak hem hitap ettiğiniz kesimi yansıtır, hem de sürekli kazancınız olabileceğinizi gösterir.

AÇTIĞIMIZ DÜKKANI NASIL İLERLETEBİLİR VE NASIL KAZANÇ SAĞLAYABİLİRİZ?

İlgi alanınız ile deneyiminiz olması ve insanların ihtiyacını karşılayabilecek bir iş olması dışında, en önemli olan etken reklamdır. Reklamın iyisi kötüsü olması dedikleri doğrudur.

Fakat reklamın farklı yönleri ve seçenekleri vardır. Günümüz teknolojisinde; sosyal ağlar, web siteler, sosyal medya platformları sayesinde binlerce kişiye reklamınızı saniyelik de olsa gösterebilme imkanına sahipsiniz. Eski zamanlara hızlı bir dönüş yaparsak eğer; broşürler, gazeteler, billboard’lar fazlasıyla meşhur ve tercih edilenlerdi. Artık bunları geride bırakıp teknolojiye hızlı bir giriş yapmış bulunmaktayız.

Daha sonrasında müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Memnun müşteri 3 yeni müşteri demektir. Müşteri memnuniyeti de bir reklamdır. Sosyal medyada deneyimlerimizi ve memnun kaldıklarımızı paylaşırken reklam da yapmış oluyoruz. İşinizi sevgi ile yaptığınız zaman başarıyı değil başarı sizi kovalayacaktır. Bir dükkan açacak olsaydınız bu ne dükkanı olurdu? Sokak röportajımızı izlemek için BURAYA tıklamanız yeterlidir. Açılabilecek dükkan önerilerinin yanı sıra, açılabilecek dükkanın nasıl ilerletilebileceği ve temel olarak ne üzerine olabileceği hakkında püf noktalar ile birlikte bilgi aktarımı yapmış bulunmaktayız. Okuduğunuz için teşekkürler sokak röportajımızı izlemeyi unutmayınız. AŞKLA KALIN.

WhatsApp Destek